Nauka › Karty pracy › Wydawanie reszty

Wydawanie reszty

Klasy 3 i 4 · Pieniądze

Pliki do pobrania

Można udostępniać i adaptować na licencji CC BY 4.0 (otwiera się w nowej karcie), podając Beequation (beequation.com).

Zadania

Oblicz, ile reszty dostaniesz przy każdych zakupach.

  1. Kupujesz bułki za 5,35 zł i płacisz 10 zł. Reszta: □
  2. Kupujesz bułki za 3,65 zł i płacisz 10 zł. Reszta: □
  3. Kupujesz naklejki za 3,05 zł i płacisz 5 zł. Reszta: □
  4. Kupujesz mandarynki za 9,90 zł i płacisz 10 zł. Reszta: □
  5. Kupujesz jabłka za 8,50 zł i płacisz 10 zł. Reszta: □
  6. Kupujesz cukierki za 9 zł i płacisz 10 zł. Reszta: □
  7. Kupujesz drożdżówki za 1,50 zł i płacisz 2 zł. Reszta: □
  8. Kupujesz naklejki za 5,10 zł i płacisz 10 zł. Reszta: □
  9. Kupujesz mandarynki za 35 gr i płacisz 1 zł. Reszta: □
  10. Kupujesz bułki za 60 gr i płacisz 2 zł. Reszta: □
  11. Kupujesz drożdżówki za 4,15 zł i płacisz 5 zł. Reszta: □
  12. Kupujesz lizaki za 95 gr i płacisz 1 zł. Reszta: □
  13. Kupujesz ołówek za 2,15 zł i płacisz 5 zł. Reszta: □
  14. Kupujesz mandarynki za 1,80 zł i płacisz 2 zł. Reszta: □
  15. Kupujesz ołówek za 1,50 zł i płacisz 10 zł. Reszta: □
  16. Kupujesz cukierki za 6,80 zł i płacisz 10 zł. Reszta: □
Wskazówka Indie

Licz w górę od ceny do kwoty, którą płacisz. Od 65 gr do 1 zł: 5 gr to 70 gr, a jeszcze 30 gr to 1 zł. Reszta: 35 gr.

Pokaż odpowiedzi
  1. 4,65 zł
  2. 6,35 zł
  3. 1,95 zł
  4. 10 gr
  5. 1,50 zł
  6. 1 zł
  7. 50 gr
  8. 4,90 zł
  9. 65 gr
  10. 1,40 zł
  11. 85 gr
  12. 5 gr
  13. 2,85 zł
  14. 20 gr
  15. 8,50 zł
  16. 3,20 zł

Zgłoś błąd

Dostępność